افتتاح ورژن جدید فایل بوم

ارسال توسط احسان غلام پور

فایل بوم چیست ؟
فایل بوم یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال (Digital Goods) است و شما میتوانید هرچیزی که به صورت دیجیتال میخواهید خرید کنید مثل ابزارهای لازم طراحی گرافیک و فایل های آماده گرافیکی ارزشمند را از آن تهیه نمائید.

تولد فایل بوم
فایل بوم از سال ۱۳۹۵ توسط احسان غلام پور و یزدان غلامی تاسیس شد و فعالیت خود را به عنوان سامانه خرید و فروش فایل های گرافیکی ، تحت نام فایل بوم  آغاز کرد . هم اکنون فایل با رونمایی از ورژن جدید رابط کاربری خود چشم به موفقیت های بیشتر و بالاتر در حوزه کسب و کار اینترنتی دوخته.

نحوه کارکرد فایل بوم
فایل بوم با الگو برداری از نمونه خارجی خود envato راه اندازی شده است با این هدف که بازار بزرگی برای طراحان باشد و روند فعالیت به گونه ای است که متخصصان (مثلا یک گرافیست) محصول خود را آماده مینمایند (مثلا طرح یک کارت ویزیت) و عرضه میکنند ، خریدار ها نیز بر اساس نیاز خود خریداری میکنند.

 

یک مزیت دیگر در روند فایل بوم این است که محتوا (که قسمت اصلی هر وبسایت است) توسط فروشندگان تولید میشود و بازدیدکننده نیز از طرف همین فروشنده ها به سمت محصولاتشان هدایت میشود. پس محتوا و خریدار هر دو از سمت تولید کننده محصول به سمت فایل بوم هدایت میگردد و این یعنی یک سایت با چرخه خودکار.

کارآفرینی فایل بوم
از آنجایی که در دسته های طراحی سایت و گرافیک و عکس و برنامه نویسی ( به غیر از فیلم و آهنگ و لایسنس که با شرکت های خاص عرضه کننده ای قرارداد بسته میشود) ، متخصصان فرصت عرضه محصولات خود را دارند و ۸۰٪ درآمد حاصل از فروش محصولاتشان را خودشان دریافت میکنند، کار آفرینی بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات صورت میگیرد . یعنی مثلا اگر کل سیستم فایل بوم در یک ماه ۱۰۰ میلیون تومان فروش ایجاد نماید، ۸۰ میلیون آن به خود فروشندگان میرسد و اگر این مبلغ را با یک کارگاه یا کارخانه مقایسه کنید انگار به بیش از ۶۰ نیرو مشغول به کار هستند ، و حقوق ماهیانه اداره کار پرداخت میگردد که این روند فرصت خیلی خوبی برای درامدزایی افراد علاقه مند و متخصص را پدید می آورد.